Cała prawda o suplementach diety

Suplementy diety to naturalne produkty, które zawierają jeden lub kilka składników odżywczych w skoncentrowanej formie oraz o odpowiednio określonych wartościach odżywczych. Są one niezbędne dla życia, rozwoju oraz zapewnienia dobrego zdrowia. Do składników odżywczych budujących organizm ludzki należą: białka, witaminy i minerały, dobre kwasy tłuszczowe, błonnik, pre i probiotyki, antyoksydanty oraz enzymy trawienne. Charakteryzują się one pojedynczym lub wielokrotnym a także synergistycznym działaniem na organizm człowieka.

Suplementy diety są produkowane i pozyskiwanie z naturalnych źródeł takich jak: ekologiczna i nieprzetwarzana żywność, naturalne owoce i warzywa oraz rośliny i zioła. Dzięki temu zawierają biologicznie czynne i aktywne substancje odżywcze, które mają oddziaływanie na narządy człowieka, a także na pojedyncze tkanki i komórki. Jednak to nie wszystkie zalety suplementów. Dzięki zawartym roślinom i ziołom, neutralizują działanie wolnych rodników, bakterii, grzybów, pasożytów i roztoczy. Ponadto skutecznie działają na chemikalia, toksyny i substancje kancerogenne, które występują w zmodyfikowanej żywności. Suplementy diety wytwarzane są w bardzo zaawansowanych procesach technologicznych. Dzięki temu, można uzyskać maksymalnie skoncentrowane, wysoce aktywne, a przede wszystkim skuteczne dawki naturalnych substancji odżywczych.

Przy produkcji suplementów spełniane są bardzo rygorystyczne wymogi oraz normy sanitarne, których często nie są stosowane przy produkcji żywności dla ludzi. Gwarantuje to najwyższą jakość oraz pełne bezpieczeństwo dla zdrowia. Odpowiednie stężenie substancji odżywczych w suplementach wspomaga funkcjonowanie najważniejszych narządów człowieka, czyli serca, mózgu, wątroby, nerek oraz układów trawienia, krążenia, kostno-stawowego oraz nerwowego. W wyniku bardzo intensywnej pracy organizmu przez całe życie, wszystkie narządy i układy są wyeksploatowane, dlatego potrzebują ciągłego uzupełniania składników odżywczych zawartych w pożywieniu.

Niestety jakość tego pożywienia pozostawia wiele do życzenia. Wynika to z faktu, że produkowanie żywności przebiega przy użyciu wielu substancji chemicznych, które nie są obojętne dla zdrowia człowieka. Konserwowanie chemiczne, pasteryzowanie i homogenizowanie, naświetlanie promieniami UV oraz pakowanie i przechowywanie żywności w plastikowej folii   wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Takie warunki sprzyjają utracie wielu składników odżywczych, tym samym będąc małowartościowe dla człowieka.

Nawet zdrowe osoby, prowadzące aktywny tryb życia i odżywiające się prawidłowo, mogą mieć niedobory składników odżywczych, dlatego tak ważna jest dodatkowa suplementacja.