Ćwiczysz cardio i nie możesz schudnąć? Zobacz jakie popełniasz błędy!

Wszyscy doskonale znają urządzenie typu orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnię i inne urządzenia do treningu cardio. W końcu w ich użytkowaniu nie ma nic skomplikowanego.Są to przyrządy, z których początkujący adepci odchudzania korzystają w pierwszej kolejności, a nawet tylko z nich. Nic w tym złego, z pewnością pomogą schudnąć, jednak trzeba wiedzieć jak odpowiednio zaplanować trening. Jeżeli pytam się jak nich ćwiczysz,najczęściej słyszę: No więc chodzę trzy razy w tygodniu na siłownię, godzinę ćwiczę na orbitreku, biegam na bieżni, albojeżdżę na rowerku. I co są efekty? W pierwszym miesiącu, to nawet pięć kilo spadła waga, ale teraz stoi w miejscu.

Dochodzimy do sedna problemu: ćwiczenie w tym samym tempie i przez taki sam czas przyniesie efekt na krótko, ale potem waga stanie w miejscu i nic nie wyjdzie z odchudzania.

Nasz organizm jest mądry i szybko się uczy, więcza każdym razem poddając go stałemu i takiemu samemu wysiłkowiuodparnia się i przyzwyczaja. Jeśli chcesz trenować cardio, zastosuj poniższe wskazówki.

Przez pierwsze dwa tygodnie trenuj 20 minut dziennie, trzy razy w tygodniu,raczej wolnym tempem.Pierwszy trening na bieżni spędź na chodzeniu, żeby się oswoić z tym sprzętem. Często jest tak, że po zejściu może się kręcić w głowie, więc nie schodźmy gwałtownie, u niektórych ten efekt może występować na stałe.

W kolejnych tygodniach treningowych wydłużaj swoją sesję cardio o pięć minut, podobnie prędkość biegania, aż dojdziesz do godziny czasu.

Po takim czasie proponuję zmienić taki trening cardio (aerobowy) na trening interwałowy, czyli ze zmienną prędkością – najpierw wolny bieg dwie minuty, następnie szybki bieg przez minutę do dwóch  i tak na zmianę w jednej jednostce treningowej. z takim samym zastosowaniem czasowym od dwudziestu minut w górę.

Sam treningcardio spowoduje, że będziemy szczupli, ale jeśli chcemy rozbudować mięśnie,  proponowałbym dorzucić trening siłowy. Dla osób początkujących świetnie sprawdzi się Full Body Workout, który pomoże osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Oczywiście każdy trening zacznijmy od rozgrzewki i rozciągania.

Życzę miłego trenowania, jak i efektywnych treningów.

Pozdrawiam

Rafał Nodzak (Fit Men)

 

photo designed by Yanalya – Freepik.com