Chcesz schudnąć? Wyrzuć wagę!

Ten artykuł kieruję w szczególności do kobiet. Dlaczego? Bo to właśnie one mają największą potrzebę sprawdzania co chwilę swojej wagi, nawet po kilka razy dziennie! A gdy cyferki na niej nie są zadowalające, popadają w zły humor. Każda kobieta chce być szczupła,a nawet te szczupłe chcą być jeszcze szczuplejsze. To nie jest normalne! Nie zawsze nasza aktualna waga jest dobrym wyznacznikiem progresu w treningach, gdy dążymy do zdobycia upragnionej sylwetki. Najlepszym sposobem monitorowania efektów jest dokonanie pomiarów naszego ciała, nawet zwykłym centymetrem krawieckim. W taki sposób mamy najlepszą kontrolę nad tym, co się dzieje z naszym ciałem. Jest to doskonały sposób obserwowania, jak nasze ciało się zmienia, i w których miejscach ubywa i przybywa nam centymetrów, a wszystko w zależności co chcemy osiągnąć.

Ciężko też przyjąć kobietom do wiadomości, że żeby mięsieńrósł i był ładnie zarysowany muszą jeść. Nic nie zbudujemy bez dobrej zaprawy. Owszem, w początkowej fazie naszych ćwiczeń siłowych tracimy tłuszcz oraz budujemy mięsień, ponieważ ciężar, jakiego używamy do treningu prowadzi do mikro uszkodzeń naszej tkanki mięśniowej, która potem się zabliźnia (nadkopensacja). To dotyczy osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z treningami.

Niestety na dalszej drodze treningowej metodami naturalnymi samo nic nie urośnie, rozwój naszych mięśni się zatrzyma i nie możemy spodziewać się progresu. Potrzebne są do tego odpowiednie składniki w naszej diecie, a więc powinniśmy spożywać więcej pokarmów, niż do tej pory. Dużo jest zdjęć w internecie dziewczyn przed i po np. początkowa waga 55kg, potem 62kg. I uwierzcie, zdecydowanie osiągając tę drugąwagę dziewczyny wyglądają znacznie lepiej, gdyż ciało nabiera pełniejszych kształtów, z tym, że dodatkowe 7 kilogramów to nie sam tłuszcz, ale już mięśnie.

Kobiety mają znacznie mniejszy poziom testosteronu niżmężczyźni, z racji tego kobieta nie będzie wyglądała jak osiłki z pierwszych stron gazet z górą mięśni. Aczkolwiek wyjątki mogą się zdarzyć, co do tego nie ma wątpliwości. Ale to rzadkość, więcbezobaw. Przy odpowiednim doborze składników włączonych do diety nie można zapominać o tłuszczach, ale tylko tych zdrowych, jak np. przyswajanych z ryb. W przypadku kobiet ograniczenie lub całkowita rezygnacja z tłuszczy może doprowadzić do poważnych komplikacji, jak chodźby zaburzeniu cyklu miesiączkowego.Poza tym tłuszcz jest potrzebny do rozpuszczania witamin w naszym organizmie, takich jak A, D, E, K.

Także drogie Panie, odstawcie wagę w dalszy kąt na dłuższy czas, weźcie centymetr w ręce,pobierzcie pomiary i cieszcie się progresem.Wagę sprawdzajcie raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, jedynie kontrolnie, bo różnica w Waszej wadze może dochodzić nawet do trzech kilogramów. Większa waga w ciągu tygodnia może wynikać ze względu na resztki, które zalegają w jelitach.

Niestety nie ma szybkich sposobów na zdrowe chudnięcia, więc skupcie się na systematycznym treningu i dobrych produktach w diecie, a z czasem efektyprzyjdą same. Należy pamiętać, że najzdrowiej jest chudnąć od 0,7 kg do 1 kg na tydzień.

 

Pozdrawiam

Rafał Nodzak ( Fit Men)